Tästä ajoneuvosta on kiinnostunut 341 henkilöä
Varaaminen ei sido sinua mihinkään.
Esittely
Dethleffs Fortero T 5945 on käytetty matkailuauto, joka tarjoaa mukavuutta ja käytännöllisyyttä arjen ja lomien tarpeisiin. Tämä kompakti noin 6 metrin kokoluokan ajoneuvo on varustettu ALDE-nestekiertolämmityksellä, joka toimii sekä kaasulla että sähköllä, sekä lattialämmityksellä, mikä tekee siitä miellyttävän myös viileämmillä keleillä. Kesäisin ohjaamon ilmastointi pitää sisätilat viileinä. Ajoneuvossa on kahdet renkaat ja vetokoukku, jolla voi vetää perävaunua maksimissaan 1000 kg. Jos tämä Dethleffs Fortero T 5945 voisi olla seuraava menopelisi, ota yhteyttä ja tule koeajolle!
Perustiedot
| Rekisterinumero | EZY-371 |
| Vuosimalli | 2007 |
| Viimeisin katsastus | 9.6.2025 |
| Ajomäärä | 132000 km |
| Käyttövoima | Diesel |
| Väri | Valkoinen |
| Vaihteisto | Manuaali |
| Malli | FORTERO T 5945 |
| Vetotapa | Etuveto |
| Ajoneuvotyyppi | Matkailuauto tai -vaunu |
| Toimistokulut | 349 € |
| Rekisteröity | 4 henkilöä |
| Vuodepaikat | 3 henkilöä |
| Tyyppi | Matkailuauto |
Kysy tarkempia tietoja
Waltteri Engman
Automyyjä FI
Varustelu
- * J. Rinta-Joupilta vaihtoautoihin 3 kk lyhennysvapaa. Osta nyt, maksa myöhemmin! Edellyttää osamaksusopimusta. Tarkista kampanjan ehdot myyjältä.
- * 14 päivän palautusoikeus kuluttaja-asiakkaille. Mielenrauhaa autokauppaan. Osta rauhassa, päätä varmuudella.
- Tätä ajoneuvoa myyjämme suosittelevat!
- * J. autorahoitus - Auto edullisesti osamaksulla jopa ilman käsirahaa ja 72 kk maksuajalla. Ilmoituksen kk-erä sisältää käsirahan ja suuremman viimeisen erän. Pyydä tarjous sinulle sopivasta kuukausierästä.
- KOHTUULLISESTI AJETTU ALDE-LÄMMITTEINEN NÄPPÄRÄN KOKOLUOKAN FORTERO KIVOILLA VARUSTEILLA!!
- ALDE nestekiertolämmitys kaasulla ja sähköllä
- Lattialämmitys
- Harmaavesisäiliön lämmitys
- Parivuode ja dinetteen pedattava tilapäisvuode yhdelle - nukkumapaikat jopa 3:lle
- TV-antenni
- TV-teline
- Markiisi
- Pyöräteline
- Sähkörappu
- Ohjaamon pimennysverho
- Polttoainekäyttöinen lisälämmitin moottorille
- Vakionopeussäädin
- Ohjaamon ilmastointi
- Peruutuskamera
- Huoltokirja
- Sähköllä toimivat ikkunat ja peruutuspeilit
- 2 x renkaat
- Vetokoukku
- Perävaunun massa jarruilla max 1000 kg
- Pituus 603 cm
- Leveys 225 cm
- Omamassa 2740 kg
- Kokonaismassa 3500 kg
- B-kortilla ajettava
- Mallivuosi / vuosimalli 2007 (uudempi korimalli - käyttöönotettu ja ensirekisteröity 11/2006)
- Alde
- Nestekiertolämmitys
- Keskuslämmitys
- Sähköpatruuna
- * Tämä ja kaikki tuhansista vaihtoautoistamme ovat ostettavissa mistä tahansa päin Suomea - kaikista J. Rinta-Joupin toimipisteistä.
Tekniset tiedot
| Ensirekisteröinti Suomessa | 23.11.2006 |
| Käyttöönottopäivämäärä | 23.11.2006 |
| Vetopainot | 750 kg / 1000 kg |
| Kuutiotilavuus | 2190 cm3 |
| Teho (kW/hv) | 96 kw / 131 hv |
| CO₂-päästöt | 0 g / km |
| Kokonaismassa | 3500 kg |
| Omapaino | 2740 kg |
Toimipiste
J. Rinta-Jouppi Oy, Kistolantie 3, VANTAA
Tätä ajoneuvoa myy